15%. Нацбанк знизив облікову ставку
У НБУ підкреслили, що інфляція в листопаді знизилася до 5,1%, навіть дещо швидше, ніж очікувалося.
«Сповільненню інфляції сприяло як розширення пропозиції продуктів харчування з нового врожаю, так і поліпшення очікувань на тлі міцнішого курсу гривні. Останнє зумовило й дещо швидше, ніж очікував НБУ, зниження базової інфляції. За оцінками НБУ, показники інфляції в грудні залишатимуться близькими до поточних рівнів. Водночас зберігаються ризики пришвидшення інфляції через логістичні труднощі на західних кордонах та швидше вичерпання ефектів від значних урожаїв, передусім овочів», — сказано у заяві.
Регулятор наголосив, що адаптація до режиму керованої гнучкості обмінного курсу пройшла успішно.
«Валютний ринок залишився стійким після запровадження нового курсового режиму. Підвищений попит на валюту спостерігався лише в перші дні керованої гнучкості курсу, а надалі баланс попиту та пропозиції валюти поліпшився. Це позначилося й на зменшенні чистого продажу валюти НБУ. У листопаді сальдо інтервенцій НБУ становило $2,5 млрд було меншим, ніж у попередні місяці», — заявили у Нацбанку.
З 15 грудня 2023 року облікова ставка, а разом з нею і ставка за основною операцією НБУ з розміщення депозитних сертифікатів овернайт встановлюються на рівні 15%. На 1 в. п. знижуються також інші ставки: ставка за тримісячними депозитними сертифікатами — до 19%, а ставка за кредитами рефінансування — до 21%.
Надалі НБУ готовий гнучко адаптувати процентну політику, враховуючи зміни у балансі ризиків для курсової стійкості та інфляції
Наступне засідання Правління Національного банку з питань монетарної політики відбудеться 25 січня 2024 року.
Похожие материалы:
- А була мало не делікатесом. Україна 2023 року збере рекордний урожай гречки, але чи подешевшає вона — питання
- Майбутнє проти минулого. Під час будівництва космодрому у Великій Британії знайшли поховання бронзового століття
- Дивна історія. Мільйон років тому людство опинилося на межі вимирання — дослідження