Корисні відходи. Вчені змогли на 30% зміцнити бетон за допомогою використаної кавової гущі
Просто змішати матеріали в цьому випадку не можна. Кавова гуща не вступить у реакцію з іншими елементами через вміст органічних речовин, пояснив провідний автор дослідження, доктор Раджив Ройчанд. Щоб реалізувати сумісність, дослідники провели експерименти з піролізу за температур 350 і 500 градусів Цельсія. Потім учені замінили 5, 10, 15 і 20% від загального обсягу піску на кавову гущу в стандартних бетонних сумішах. У результаті вдалося з’ясувати, що температура 350 градусів була ідеальною і забезпечила збільшення міцності на 29,3%.
«Бетонна промисловість може зробити значний внесок у збільшення обсягів переробки органічних відходів, таких як використана кава. Наші дослідження перебувають на ранній стадії, але ці цікаві результати пропонують інноваційний спосіб значно скоротити кількість органічних відходів, які відправляють на звалище, де під час їхнього розкладання виділяється велика кількість метану — парникового газу, у 21 раз потужнішого за вуглекислий газ», — розповіла співавторка дослідження, докторка Шеннон Кілмартін-Лінч.
Нагадаємо, раніше NV Техно писав, як вчені розкрили секрет міцності давньоримського бетону. При його виробництві використовувалася спеціальна технологія змішування матеріалів.