Муркотлива лабораторія. Учені розгадали секрет любові кішок до тунця і самі здивувалися
Дослідження показало, що смакові рецептори кішок містять специфічні рецептори, необхідні для сприйняття умамі — складного, пікантного смаку, властивого білковій їжі. Умамі виділяється як окремий смак, поряд із солодким, гірким, кислим, солоним, у країнах Азії.
Команда вчених виявила, що котячі смакові рецептори адаптовані до молекул, виявлених у високих концентраціях саме в тунці. Це означає, що у кішок присутня особлива перевага до цього виду морепродукту, що може бути пов’язано з біологічною необхідністю отримання певних поживних речовин.
Ясука Тода, молекулярний біолог з Університету Мейдзі, зазначає, що це дослідження має важливе значення для розуміння переваг домашніх тварин. Результати можуть бути використані виробниками кормів для домашніх тварин, щоб розробити здоровіші та смачніші дієти для котів. Важливо зазначити, що це дослідження фінансувалося промисловістю, але його результати все одно цінні для науки і, за власним зізнанням авторів, виявилися для них сюрпризом.
Скотт МакГрейн, фахівець зі смакових якостей з Наукового інституту Waltham Petcare, зазначає, що у кішок також є свої особливості у сприйнятті смаків. Наприклад, кішки не здатні відчувати цукор через відсутність певного білка для його сприйняття. Еволюція відіграє важливу роль у формуванні смакових переваг, і вподобання котів до тунця можуть бути результатом цієї адаптації.
Таким чином, наукові дослідження продовжують розкривати таємниці поведінки та вподобань домашніх тварин, відкриваючи нові шляхи для поліпшення їхнього харчування та догляду за ними.
Похожие материалы:
- Матриця існує? Британський учений відкрив новий закон фізики, який доводить, що ми живемо в симуляції
- Неймовірна краса. Космічний телескоп імені Джеймса Вебба зробив приголомшливе фото Урана
- Креативний дизайн і небанальний колір. Археологи показали, які шкарпетки носили єгиптяни півтори тисячі років тому