Космічна симфонія. Композиторка перетворила хвилі світла Чумацького шляху на музику
Її робота, що отримала назву «Там, де сходяться паралельні лінії», зосереджується на трьох ключових елементах центральної області Чумацького Шляху. Це включає в себе подвійну зоряну систему, виділену в рентгенівських променях, групу дугоподібних ниток і надмасивну чорну діру в центрі галактики, відому як Стрілець А*.
За цим унікальним підходом стоїть проєкт ультразвукової обробки в рентгенівському центрі NASA Чандра. Ця організація називає своєю метою подолання обмежень сприйняття космічних даних і перетворення їх на звуки, які можна почути. Раніше її фахівці створили аудіоінтерпретації інших космічних явищ, таких як залишок наднової Кассіопея А та група галактик «Квінтет Стефана».
Варто зазначити, що ці музичні композиції не є записами звуків, що існують у космосі. Це інтерпретації даних, створені для того, щоб люди могли взаємодіяти з нічним небом і космічними явищами в новому артистичному ключі.
Як зазначила Кімберлі Арканд, фахівчиня з візуалізації Чандри, це ще один спосіб надихати і створювати мистецтво, використовуючи різні інструменти.
Фото: NASA/CXC/SAO/Софі Кастнер
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Великі держави не виграють війни з
національно-визвольними рухами
Сергій Плохій, історик, професор Гарварду
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Ми, українці, така, трохи розхристана
громада вільних людей. Ми не дуже багато жили,
і ми далеко не зразок для наслідування,
але у нас шанується людська гідність
Антон Дробович, директор Українського інституту
національної пам’яті, а нині солдат ЗСУ
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут