Не тільки залучення мігрантів: Як розв’язати проблему кадрового голоду в Україні?
Повномасштабне вторгнення завдало сильного удару по демографічній ситуації в Україні. З 24 лютого країну покинули мільйони людей, більшість з них — працездатне населення, жінки та молодь.
Наразі за даними УВКБ ООН, кількість українських біженців за кордоном становить приблизно 6,2 млн осіб. Такий відтік людей, разом з іншими демографічними викликами, негативно позначився на внутрішньому ринку праці та ще більше загострив проблему дефіциту кадрів у галузях, які важливі для відновлення економіки та відбудови України.
Читайте також: Олексій Кущ Демографічна прірва — національна катастрофа для українців
Основні причини кадрового голоду в Україні: еміграція; залученість прямо чи опосередковано у російсько-українській війні великої частини чоловічого населення; дисбаланс навичок (є велика кількість фахівців, на чиї навички немає наразі попиту в той час, коли фахівців з інших сфер критично бракує).
У певних сферах спостерігається дефіцит працівників, водночас із надлишком робочих рук в інших галузях. Негативно впливає на ситуацію зниження народжуваності в Україні, що без термінових коригувальних дій в перспективі неминуче призведе до ще більшого скорочення кількості спеціалістів на ринку праці та старіння населення.
Які ризики несе кадровий голод