Щось пішло не так. Польські перевізники не збираються розблоковувати кордон з Україною на свята
Читайте також: Петро Олещук Що зараз змінилося між Україною та Польщею
«Поки ми не досягнемо реального консенсусу, ми тут будемо й надалі», — заявила Озигала. Своєю чергою міністр Клімчак зазначив, що для розв’язання проблеми на кордоні потрібно переглянути торговельну угоду між Україною і ЄС.
«З нашого боку є твердий висновок, що ми повинні виправити, змінити чинну угоду щодо торгівлі між ЄС та Україною. Українська сторона нарешті погодилася на переговори на цю тему. До цього такої згоди не було», — зазначив Клімчак.
Польський міністр зауважив, що інформацію про готовність створити робочу групу з Україною, яка аналізуватиме угоду, він отримав напередодні ввечері. Відтак, він хоче, щоб ця робоча група запрацювала якомога швидше.
Клімчак підкреслив, що положення угоди між Україною і ЄС є дуже загальними, відтак це призвело до того, що польські перевізники були витіснені з ринку і втратили замовлення.
Читайте також:
- Укрзалізниця почала вивозити потягами заблоковані на кордоні з Польщею вантажівки
- Блокування кордонів. Тисячі вантажівок досі стоять у чергах біля пунктів пропуску — де найважче
- Блокування кордонів. Прикордонники розповіли, що зараз відбувається біля пунктів пропуску
Раніше повідомлялося, що польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною з 6 листопада. Вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: Корчова — Краковець, Гребенне — Рава-Руська та Дорогуськ — Ягодин.
22 листопада блокаду пункту пропуску Ягодин — Дорогуськ на українсько-польському кордоні продовжили до 1 лютого 2024 року.
18 грудня польські перевізники відновили блокування пункту пропуску Ягодин-Дорогуськ на кордоні з Україною. Водночас повідомлялося, що організатори протесту планували пропускати тільки по одному вантажному автомобілю на годину, проте авто з вантажами гуманітарного характеру, які перевозять тварин або продукти, що швидко псуються, обіцяли пропускати безперешкодно.
Цього разу до перевізників приєдналися фермери, які вимагають зупинки імпорту цукру з України, негайної виплати прямих субсидій, підтримки ставки акцизу на паливо на колишньому рівні, а також компенсацій виробникам кукурудзи.
Читайте також:
- Найбільший пункт пропуску на українсько-польському кордоні запрацював після понад місяця блокади
- Польські перевізники через суд домоглися поновлення протесту біля пункту пропуску Дорогуськ — Ягодин
- Польські перевізники відновили блокування найбільшого пункту пропуску на кордоні з Україною
Увечері 19 грудня вдалося домовитися з поляками про додаткову можливість в’їзду порожніх вантажівок з України до Польщі через окрему «єЧергу» на найбільшому пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ. Старт руху цієї черги порожніх вантажівок було заплановано на полудень 20 грудня. На пропуск кожного авто відводилосяся 40 хвилин.
22 грудня Україна і Польща погодили план дій щодо розблокування кордонів.
23 грудня повідомлялося, що польські фермери призупинять протести на одному з КПП.