А в Землю не вріжуться? Чорні діри можуть переміщатися зі швидкістю 10% від швидкості світла
У результаті з’ясувалося, що максимальна швидкість руху чорних дір становить 28 562 км, тобто понад 100 мільйонів кілометрів на годину. Для порівняння варто поглянути на показники об’єктів, які летять з околиць Сонця Чумацьким Шляхом. Їхня швидкість у тисячі разів менша — 497 км/год.
Під час зіткнення двох чорних дір виникає нова, яка не завжди залишається на колишній орбіті. Після удару, залежно від викиду енергії, може виникнути віддача. Через це підсумкова чорна діра «відскочить» на нову траєкторію і почне рухатися з іншою швидкістю.
На поточний момент відомий один такий об’єкт у космічному просторі. Він переміщається зі швидкістю 1542 км/с. Це набагато менше, ніж максимальний показник, встановлений дослідниками. Однак в експерименті враховувався малоймовірний сценарій з ідеальними умовами для розвитку швидкості підсумкової чорної діри в результаті злиття двох попередніх. А ймовірність наближення однієї з них до Землі залишається вкрай низькою.
Нагадаємо, не так давно телескоп Джеймс Вебб зафіксував найдавнішу чорну діру з усіх раніше виявлених. Вона виникла через 570 мільйонів років після Великого вибуху.