Боротьба за відновлення: Що змінилось на ринку житлової нерухомості у 2023 році та що буде далі?
Для ринку української нерухомості останні роки були американськими гірками. За даними Ernst & Young, цього року масштаби руйнувань перевищили обсяги нового житла, введеного в експлуатацію за останні 7 років.
Лише за декілька років українці стали свідками реакції та адаптації сектору на низку надзвичайних подій від глобальної пандемії до руйнівних наслідків війни. До 2020 року український ринок нерухомості перебував на траєкторії активного зростання. 2019 рік став піковим, тоді було введено в експлуатацію рекордні 125 986 квартир. Цей період характеризувався оптимізмом і позитивною ринковою динамікою.
2021 рік показав проблиск надії на стрімке відновлення, про що свідчить здані в експлуатацію 151 720 квартир — найвищий показник за 30 років незалежності України. Однак відродження було недовгим, оскільки повномасштабне російське вторгнення у 2022 році призвело до різкого скорочення введення нового житла на 38%.
Особливо сильним був вплив війни в східних і південних регіонах України, де введення житла впало на 70−90% порівняно з довоєнним роком. Натомість такі регіони, як Київ, Львів, Одеса, Івано-Франківськ та Вінниця, спромоглися ввести найбільше житла у 2022 році, що підкреслює регіональну різницю в стійкості сектора.
NV запрошує на новий захід УКРАЇНА ТА СВІТ ПОПЕРЕДУ 2024 21 грудня, Київ