Через російське вторгнення Україна втратила третину ВВП — НБУ
Він розраховує, що 2024 рік також вдасться пройти без додаткової емісії, тоді як у 2022 році емісія становила 400 млрд грн. «Критична залежність України від міжнародної фінансової допомоги залишається. Це джерело є для нас принципово важливим, адже через повномасштабне вторгнення Україна втратила третину ВВП, 20% території, а міграційний потік став найбільшим з часів Другої світової війни», — наголосив голова Нацбанку.
«Україна у 2023 році відновила функціонування внутрішнього боргового ринку. Це дуже важливо, адже облігації внутрішньої державної позики, в тому числі військові, — це джерело, за рахунок якого фінансується бюджетна потреба», — сказав він.
Голова Нацбанку додав, що торік обсяги внутрішніх запозичень удвічі перевищили результати 2022 року. Відновлення внутрішніх запозичень, а також низка інших підготовлених заходів дозволяє НБУ говорити про наявність плану «Б» для українського бюджету.
Читайте також:
- Менше за розписи. Бюджет січня зведений із дефіцитом у 70 млрд грн
- Ціни знижуються. Інфляція в Україні в річному вимірі впала до 8,6% після дефляції 1,4% у серпні — Держстат
- «Легка і контрольована». Шурма хоче девальвувати гривню, каже, це корисно для економіки
Раніше повідомлялося, що на другому році війни Україна зіткнулася з рекордним дефіцитом держбюджету. Дефіцит державного бюджету України в грудні 2023 року становив рекордні 285 млрд грн порівняно зі 145,1 млрд грн у листопаді та 98,4 млрд грн у жовтні.
У червні 2023 року дефіцит державного бюджету України перевищив позначку в 400 млрд грн.
Уряд затвердив Національну стратегію доходів на 2024−2030 роки.
У 2024 році потребу у міжнародному фінансуванні зменшено з 41 млрд дол. до 37,3 млрд дол.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що у 2024 році обсяг міжнародної допомоги буде не набагато нижчим, ніж у 2023 році.