Цього нам ще не вистачало. Телескоп, що займається пошуком інопланетян, зафіксував загадкові сигнали
«Ця робота цікава, оскільки вона забезпечує як підтвердження відомих властивостей FRB, так і відкриття деяких нових. Ми звужуємо джерело FRB, наприклад, до екстремальних об’єктів, таких як магнетари, але жодна наявна модель не може пояснити всіх властивостей, що спостерігалися досі», — зазначила Софія Шейх, наукова співробітниця Інституту SETI.
Відкриття підкреслює важливість нових телескопів, таких як ATA SETI, у вивченні FRB і допомагає розшифрувати таємниці їхнього походження і характеру. Нові дані надають ключову інформацію про непередбачуваність FRB, що повторюються, і роблять внесок у наше розуміння одних із найінтенсивніших подій у Всесвіті.
ATA SETI — антенна решітка Аллена (The Allen Telescope Array, ATA) — спільний проект Інституту SETI та радіоастрономічної лабораторії Каліфорнійського університету в Берклі.
Комплекс займається радіоастрономічним спостереженням нашої та інших галактик, спалахів гамма-випромінювань з метою пошуку радіосигналів інопланетян. Для цього ATA обстежує сотні тисяч зірок навколо.
У тому що такі сигнали будуть знайдені, провідний астроном проекту Сет Шостак практично не сумнівається. Щоправда, він не розраховує на те, що вдасться знайти таких зворушливих істот, яким був інопланетянин в однойменному фільмі Спілберга. Крім того, Шостак вважає, що найближчі до нас розумні істоти живуть на відстані кількох (або навіть багатьох) світлових років, тож у найближчому майбутньому зустріч двох світів нереальна. Доведеться обмежитися радіозв’язком. Хоча не виключено й те, що інша розумна цивілізація матиме в наявності технології, що дають змогу подолати таку відстань.
NV запрошує на новий захід УКРАЇНА ТА СВІТ ПОПЕРЕДУ 2024 21 грудня, Київ