Деолігархізація Фірташа. Нафтогаз підтвердив, що забрав усі заплановані облгази
«Це не лише збереження 50 тисяч робочих місць і мільярдів відрахувань, які наповнюватимуть державну казну», — наголосив Чернишов, підкресливши, що відтепер майже10 мільйонів абонентів будуть отримувати єдину платіжку.
Як повідомлялося, наприкінці травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем.
Нафтогаз України 2 вересня 2022 року зареєстрував ТОВ Газорозподільні мережі України (Газмережі), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.
Кабінет міністрів постановою № 1335 від 25 листопада 2022 року передав Газмережам в експлуатацію державні газорозподільні мережі.
Читайте також:
- Володар мереж. Нафтогаз отримав ліцензії на розподіл газу ще в шести областях, раніше там працювала компанія Фірташа
- 19-й облгаз. Закарпатгаз перейшов під контроль Нафтогазу
- Майже мільйон клієнтів. Нафтогаз отримав в управління ще три облгази Фірташа
З початку 2023 року національний оператор працює у Вінницькій, Волинській, Дніпровській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Криворізькій, Кропивницькій, Львівській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Харківській міській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській філіях.
Станом на грудень 2023 року Нафтогаз забрав усі заплановані облгази. 19 грудня під державне управління перейшли АТ Тисменицягаз в Івано-Франківській області, АТ Коростишівгаз у Житомирській області, ПрАТ Мелітопольгаз у Запорізькій області та АТ Луганськгаз.
Це останні газорозподільні підприємства, які мали бути інтегровані в структуру НАК Нафтогаз України для забезпечення безперебійного газопостачання в умовах війни. Серед інтегрованих підприємств є й ті, які розташовані на тимчасово окупованих частинах Запорізької та Луганської областей. Управління ними здійснюватиметься одразу після деокупації.