Дожили. У Китаї з’ясували, що штучний інтелект проєктує міста краще, ніж люди
Експеримент розпочався з розроблення планів для невеликих міських територій, розміром лише в кілька квадратних кілометрів. За два дні навчання і використання декількох нейронних мереж система ШІ змогла створити ідеальну схему доріг і землекористування, що відповідає концепції «15-хвилинного міста» та іншим потребам суспільства.
Дослідники зазначають, що автоматизація найбільш трудомістких завдань міського планування може значно економити час. Наприклад, система ШІ могла виконувати певні завдання за секунди, тоді як для людей це займало б від 50 до 100 хвилин.
Однак учені підкреслюють, що ШІ не покликаний замінювати планувальників, а діяти як їхній помічник. ШІ може генерувати концептуальні проєкти, які потім можуть бути оптимізовані й перевірені експертами та громадськістю.
Це дослідження викликає інтерес до питань про те, як ШІ може поліпшити міську інфраструктуру і якість життя городян. Поки що це тільки початок, і подальші дослідження та практичні експерименти допоможуть визначити, які зміни можуть бути внесені в міське планування завдяки застосуванню штучного інтелекту.
Дослідження було опубліковано в журналі Nature Computational Science.