Довели планету. В атмосфері Землі не було стільки вуглецю вже 14 мільйонів років — учені
Важливо зазначити, що рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері до індустріалізації не перевищував 280 ppm. Зараз же цей рівень збільшився на 50%, що спричинено діяльністю людини та індустріальною революцією. Це призвело до утримання тепла в атмосфері та підвищення температури планети на 1,2 градуса за Цельсієм.
Бербель Хеніш, провідний автор дослідження, зазначає, що Homo sapiens з’явився відносно недавно, але вже сильно вплинув на планету. Якщо поточна тенденція збільшення викидів CO2 продовжиться, до 2100 року рівень газу в атмосфері може досягти 600−800 ppm.
Востаннє аналогічні рівні вуглекислого газу спостерігалися 30−40 мільйонів років тому, коли Антарктида була позбавлена льоду, а флора і фауна Землі істотно відрізнялися від нинішнього вигляду.
Це дослідження об’єднує оновлені наукові дані, переоцінюючи та підтверджуючи попередні роботи щодо часової шкали атмосферних змін. Палеокліматологи використовували «проксі» — хімічний склад давніх зразків, щоб відновити рівні вуглецю в атмосфері за тривалі періоди.
Нові дані говорять про загрозу поточному стану планети і закликають до серйозних дій, оскільки подвоєння викидів CO2 може спричинити підвищення температури на 5−8 градусів за Цельсієм протягом тривалого періоду. Це може призвести до серйозних змін в екосистемах і кліматі.
Вчені закликають до негайних дій для скорочення викидів вуглекислого газу, оскільки в іншому разі людство стикатиметься з наслідками зміни клімату протягом десятиліть і століть.