Газовий щит. Вчені знайшли рідкісну галактику, оперезану таємничим величезним кільцем
Нові дані дозволили віднести NGC 4632 до рідкісного класу полярних кільцевих галактик. А ще вчені задумалися, чи справді вони зустрічаються настільки нечасто, як вважалося раніше. Свіжа знахідка може свідчити, що астрономи просто неправильно їх шукали.
Полярні кільця зазвичай мають галактики лінзоподібного та еліптичного типів. Вони нечіткі та безструктурні, а також не мають яскраво виражених рукавів, як у Чумацького Шляху. Спостереження дало змогу встановити, що приблизно 0,5% прилеглих лінзоподібних галактик мають полярне кільце. Однак у NGC 4632 воно виявилося, незважаючи на спіральну структуру.
Помітити кільце вдалося за допомогою потужного радіотелескопа Australian Square Kilometer Array Pathfinder, розташованого в пустелі Західної Австралії. Дослідники вивчали сотні тисяч галактик у південній частині неба для складання карти розподілу їхнього газу.
Крім NGC 4632, полярне кільце виявили у NGC 6156. Астрономи, як і раніше, до кінця не знають, як формуються ці «щити». Однак нові знахідки дають змогу припустити, що в космосі є більше подібних галактик, ніж передбачалося раніше.
Нагадаємо, нещодавно NV Техно писав, як на одній з екзопланет виявили натяки на середовище, пристосоване до проживання живих організмів.