Хвороблива індивідуальність. Учені з’ясували, чому у стародавніх людей з японського поселення були деформовані черепи
При цьому черепні деформації, що характеризувалися короткою головою та сплощеною задньою частиною черепа, зокрема потиличною кісткою та задніми частинами тім’яних кісток, залишалися загадкою. За розкриття таємниці взялися Норіко Сегучі з Університету Кюсю та його колеги. Дослідники порівняли черепи стародавніх людей Хіроти, Джомона та Доїгахами. Дві останні стоянки теж розташовувалися на території Японії і належать до аналогічного часового періоду.
Учені зіставили 2D-зображення і 3D-скани черепів, провели статистичний аналіз форм і контурів. Завдяки цьому з’ясувалося, що деформації були особливістю жителів Хіроти.
«Наявність сплощеної задньої частини черепа, що характеризується змінами в потиличній кістці, а також западин у частинах черепа, що з’єднують кістки між собою, зокрема в сагітальному та ламбдоїдальному швах, переконливо свідчить про навмисну модифікацію черепа», — розповів Сегучі.
На думку дослідників, причиною деформацій стали культурні традиції. У такий спосіб люди Хіроти хотіли виділитися на тлі сусідів. Спроби сформувати свою ідентичність не були пов’язані зі статтю, адже деформації виявили як у чоловіків, так і в жінок.
Нагадаємо, нещодавно NV Техно писав, як дрони допомогли розкрити секрет однієї з найкривавіших битв часів Другої світової війни. Битву при Арденнах вдалося відновити у всіх деталях.