І POS з ними. Якими темпами в Україні зростає інфраструктура безготівкових платежів — Нацбанк
Читайте також: Ігор Олехов Чи заборонять готівку в Україні?
Поступово відновлюється і банкоматна мережа- кількість банкоматів з початку року збільшилась на 1,3% (до 15,8 тис. шт.).
За підсумками вересня 2023 року, загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні досягла 112,4 млн шт. Це на 3% більше порівняно з січнем.
Суттєвіше збільшилася кількість платіжних карток, за якими щомісяця здійснювалися видаткові операції, — на 9% (із 45,9 млн шт. у січні до 50 млн шт. у вересні).
Надалі зростає і загальна кількість безконтактних платіжних карток. Їх кількість, за підсумками вересня 2023 року, збільшилася на 12% порівняно з січнем. Загалом понад половина (58%) активних платіжних карток у вересні — це безконтактні картки.
Також популярними серед українців є токенізовані платіжні картки, кількість яких з початку року зросла на 32% (до 11,3 млн шт.). Серед усіх активних платіжних карток їх частка становить 23% (у січні 2023 року — 19%). Тобто токенізованою є майже кожна четверта активна платіжна картка.
Як наслідок, лишень менше десятої частини операцій (9,1% за сумою та 8% за кількістю) у III кварталі цього року здійснювалося в торговельній та сервісній мережах з фізичним зчитуванням даних із носія платіжної картки. У II кварталі 2023 року частка таких операцій становила 10,6% та 9,4% відповідно.
Решта операцій були безконтактними (з використанням безконтактної платіжної картки або за допомогою смартфонів та інших гаджетів). Їхня сума у IІI кварталі 2023 року становила 381,1 млрд грн (у II кварталі — 344,5 млрд грн).
Раніше повідомлялося, скільки в середньому витрачають українці за безготівковими картковими операціями в торговельних мережах, в інтернеті та за переказами.