Із них сім іноземних. 25 компаній хочуть видобувати нафту та газ в Україні
З урахуванням того, що не всі потенційні партнери встигли детально ознайомитися з можливостями 21 родовища (10 родовищ розташовані на заході та 11 — на сході України) та з метою забезпечення умов прозорого процесу подання та розгляду заявок, менеджмент ПАТ Укрнафта ухвалив рішення продовжити терміни отримання заявок.
Під час розгляду заявок компанія надаватиме перевагу угодам про розподіл продукції (Product Sharing Agreement), що дозволять повністю розкрити потенціал родовищ з достатніми запасами, але низькими темпами видобутку.
В Укрнафті нагадали, що що запаси категорії 2P, тобто доведені та ймовірні запаси родовищ, доступ до яких компанія пропонує потенційним партнерам, складають понад 12 млн тонн нафти і понад 31 млрд куб. м газу.
«Укрнафта пропонує родовище та право користування наявною видобувною інфраструктурою. Партнер має розробити план розвитку для інтенсифікації видобутку, забезпечити фінансування та технології», — наголосили в компанії.
Як зазначили в Укрнафті, після ретельної оцінки всіх отриманих пропозицій, будуть проведені переговори та обрані переможці окремо для кожного родовища. Угоди про розподіл продукції має остаточно затвердити Кабінет Міністрів України. Прибуткова продукція між Укрнафтою та партнерами розподілятиметься згідно з узгодженими умовами.
Читайте також:
- Укртатнафта компенсувала держбюджету 1,2 млрд грн податкових боргів
- Укрнафта та Укртатнафта за керівництва Коломойського втратили до 100 млрд грн — Корецький
- Журналіст описав схеми, на яких Коломойський заробляв за рахунок держави, контролюючи Укрнафту та Укртатнафту
Раніше повідомлялося, що Нафтогаз запустив найбільшу свердловину за останні 2,5 року на вже виснаженому родовищі.
У серпні 2023 року Нафтогаз відкрив нове родовище газу на 1 млрд кубометрів.
19 грудня 2023 року АТ Укргазвидобування запустило дві свердловини із сумарним добовим дебетом понад 200 тис. кубометрів газу на добу.