Красиво й ефективно. У Китаї винайшли незвичайну альтернативу кондиціонерам
Вони мають різний колір і за рахунок цього можуть відбивати певну кількість світла. Наразі плівки створюються з тонких шарів срібла, які з’єднані докупи, але в майбутньому планується створення альтернативи з алюмінію, що дасть змогу здешевити виробництво.
Щоб протестувати нову технологію, дослідники створили сині, жовті та безбарвні плівки, які вони помістили на відкритому повітрі в Шеньчженському університеті на такі поверхні, як дахи, автомобілі, тканина і мобільні телефони, з 9 ранку до 4 вечора як взимку, так і влітку.
Використовуючи термопарні датчики та інфрачервоні камери для вимірювання температури, вони виявили, що охолоджувальні плівки в середньому на 15 °C холодніші за поверхні, на яких їх розмістили взимку, і приблизно на 35 °C — влітку.
При цьому різниця в показниках охолодження залежала від часу перебування об’єктів на вулиці, а також типу поверхні, з якою порівнювали плівку.
Зокрема, виявилося, що, наприклад, синя версія плівки була приблизно на 26 °C холоднішою, ніж традиційна автомобільна фарба того самого відтінку на машині, що стояла на вулиці весь день. Автори підрахували, що якщо покрити автомобіль плівкою, на рік вдасться заощадити на кондиціонуванні 1377 МДж/м2.
Похожие материалы:
- Хто потіснить Ахметова. Понад 10 компаній із української «оборонки» стануть єдинорогами, коштуватимуть дорожче за $1 млрд — Камишін
- Дуже красиво й актуально в наші дні. Вчена розповіла, як індіанці майя вирішували проблему посухи
- Гранти на бізнес ветеранів. Стало відомо, скільки коштів вже задіяли в програмі