Лікарі були спантеличені. ChatGPT діагностував трирічному хлопчику рідкісне захворювання. Як це йому вдалось?
Чотирирічного Алекса турбував хронічний біль, настільки сильний, що він не обходився без знеболювального ні дня.
Коли у хлопчика виник біль його поведінка різко змінилась, він став примхливим і втомленим, почав щось жувати та спалахувати.
У хлопчика також були проблеми з лівою ногою, коли він ходив, і сильні головні болі.
Мати дитини думала що вся справа з зубами, адже він постійно щось ніби жував. Лікар визначив, що Алекс скрипить зубами, і направив родину до спеціаліста, який призначив для хлопця розширювач, щоб той краще дихав у ночі. Коли це не допомогло мама дитини відвела його до педіатра, який сказав, що пандемія негативно впливає на його розвиток.
Після численних походів до лікаря, жінка нарешті, запитала ChatGPT, що це може бути за хворобою. Жінка ввела в чат всі аналізи хлопчика, в підсумку чат-бот відповів що це пов’язано із «синдром прив’язаного шнура» — стан при якому спинний мозок неналежним чином прикріплюється до спинномозкового каналу, обмежуючи кровотік у міру росту дитини. Це призводить до оніміння, болю, м’язової слабкості та проблем із руховим контролем.
За даними клініки Клівленда, симптоми включають труднощі при ходьбі, оніміння ніг і спини, сильний біль у ногах або спині, сколіоз, проблеми з контролем сечового міхура, кишківника та втрату м’язової маси.
Лікарі підтвердили діагноз нейромережі, але в Алекса найнезначніша форма захворювання — spina bifida occulta, яка спричиняє невелику щілину в хребті, але не ушкоджує нерви.
Наскільки точно ChatGPT може поставити діагноз?
На прикладі реальної історії можемо розглянути, що ChatGPT може частіше поставити правильний діагноз, ніж ви думаєте.
Згідно з дослідженням вчених з Mass General Brigham у Бостоні, ChatGPT знаходить правильний діагноз у 72% випадків, приблизно такий самий показник, як і лікар-резидент. Експерти припускають, що досвідченні лікарі зазвичай мають рацію на 95% випадків.
Потенціал ChatGPT для медичної діагностики величезний, він може скоротити час і витрати, пов’язані з діагностикою хронічних захворювань, а також забезпечить більш точні результати. Він також може допомогти зменшити навантаження на лікарів, звільнивши для них час для більш складних випадках.
Які ризики?
Якщо всі будуть покладатись на ChatGPT у сфері охорони здоровʼя, може настати медичний колапс.
Тільки лікар може поставити діагноз про серйозне захворювання, оцінити ситуацію, на основі якої і буде поставлений діагноз пацієнту.
Адже деякі люди можуть прийняти відповідь ChatGPT за чисту монету, і впасти в паніку, якщо нейромережа поставить невиліковне захворювання, що також нашкодить, або заспокоїти, коли потрібно діяти, щоб зберегти цінний час в боротьбі з хворобою.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю