Люди постаралися. Теплові хвилі набагато довше зберігаються в глибинах океану — вчені попередили про небезпеку
Учені розглянули стрибки температури на глибині. За словами провідного автора роботи Елізи Фрагкопулу, це перша спроба провести таке дослідження. Експерти вели спостереження в польових умовах і застосували моделювання. Вони вивчили теплові хвилі з 1993 по 2019 рік. Сюди належать і дані, отримані на глибині до 2 тисяч метрів.
Інтенсивність була найбільшою на глибині від 50 до 200 м. Показник виявився на 19% вищим, ніж на поверхні. А тривалість теплових хвиль збільшилася разом із зануренням. Потепління могло зберігатися до двох років, поки температура не приходила в норму.
Вчені використовували кумулятивну інтенсивність як міру теплового стресу і зіставили її з біорізноманіттям на межі граничних температур. У результаті вдалося визначити області, де морські мешканці найбільш уразливі до зміни середовища проживання. Райони з високим рівнем впливу на тварин склали 22% від загальної площі Світового океану. Найбільші ділянки, схильні до впливу теплових хвиль, розташовані в Північній Атлантиці та Індійському океані на глибинах від 1000 до 2000 метрів. Але в зоні найвищого ризику перебувають тварини, що мешкають у відрізку від поверхні до глибини 250 метрів.