«Люди звикли до свого місця в офісі». З якими проблемами стикаються компанії в Україні при переході на гібридний формат роботи
«Спеціалісти звикли до того, що в них є власне місце, — коментує топменеджерка, — що в них є свій стіл, своє крісло. Як виявилось, це має дуже велике психологічне значення для людей. І їм важко перейти на ширший формат, коли ти можеш прийти та зайняти будь-яке місце. І працювати з цим пушбеком від людей досить складно».
GlobalLogic Ukraine поєднує 6,5 тис. фахівців. Більшість з них виконує свої обовʼязки віддалено, і лише незначна частина ходить в офіс. В київському офісі на постійній основі працює приблизно 200 фахівців, у львівському — 400, в харківському — всього кілька десятків, а миколаївський офіс тимчасово зачинений.
Читайте також: Працювати віддалено чи в офісі. Яку модель роботи обирають українці під час війни і чому — експертка
Наразі керівництво компанії впроваджує програму для резерву робочих місць в офісах.
«Ми вже купили Office Space Management System — спеціальну програму, яка дозволяє перевіряти наявність вільних місць в офісі, — пояснює Щербакова. — Тобто кожен фахівець може зайти в цю систему та побачити, яке робоче місце вільне та забронювати його під себе, а потім приїхати в офіс і в комфортних для себе умовах виконувати робочі завдання. Ми її ще не запустили, якраз закінчуємо підготовчі моменти».
GlobalLogic в інших країнах вже тестують цю програму, додає вона.
Енвер Кікава, СЕО маркетингової компанії Publicis Groupe Ukraine, називає інший складний момент при переході до гібридної моделі. На його думку, в такому форматі більше уваги треба приділяти тому, щоб долучити нових співробітників до колективу.
В той час, як фахівці, що давно працюють в компанії, розуміють всі процеси й можуть діяти майже автономно, то щойно працевлаштованим людям потрібне саме живе спілкування з колегами, впевнений Кікава.