На порозі прориву. На Паризькому авіасалоні представили повноцінний водневий рушій для літаків
За словами керівника, агрегат забезпечує дальність польоту для бізнес-літаків у 800 морських миль. Він має працювати у зв’язці з рушієм потужністю 1 МВт. Beyond Aero отримала сертифікацію від Агентства з авіаційної безпеки Європейського союзу для невеликих літаків із низькою максимальною злітною масою. Майбутній літальний апарат компанії вміщуватиме від 4 до 8 осіб і матиме масу менше ніж 8,5 тонн. А його дальність польоту, за планами Beyond Aero, дасть змогу покрити до 80% ринку ділової авіації.
Згаданий літак мають намір випустити у 2030 році, а от британсько-американська компанія ZeroAvia прагне створити аналогічний варіант уже у 2025-му. Вона проєктує водневі двигуни, які можна буде встановлювати на вже наявні транспортні засоби. Це швидший спосіб введення технології в експлуатацію.
Згідно з планами ZeroAvia, Donner 228 на водневих паливних елементах зможе пролетіти 250−300 морських миль. Дистанція вдвічі нижча, ніж долають літаки зараз. Але компанія запевняє, що цього достатньо для 98% завдань, у яких використовуються Donner 228. Паралельно ZeroAvia працює над потужнішим рушієм для турбогвинтових літаків ATR 72 і Dash 8, які перевозять до 78 пасажирів.
Літак на водні розробляється і в стінах Airbus. Авіаційний гігант у рамках проекту ZEROe оснастить перший літак A380 MSN1 демонстраційним варіантом рушія на водневому паливі. Його випробування можуть відбутися 2026 року. Водень в агрегаті зберігається в зрідженому вигляді, а під час подачі в рушій мегаватного класу буде переводиться в газоподібний стан.
Airbus планує перевірити свою розробку в різних умовах навколишнього середовища. У майбутньому вона може стати основою при створенні водневого рушія для 100-місного регіонального літака. Його проєктування закладено в проєкт ZEROe.