Надихнулися павуком. Учені розробили покриття, яке залишається сухим навіть під водою
При розробці нового матеріалу автори надихнулися унікальними здібностями водяного павука (Argyroneta aquatica). Цей вид павуків, єдиний відомий свого роду, проводить практично все своє життя під водою.
На тілі водного павука знаходиться безліч найдрібніших водовідштовхувальних волосків, які створюють навколо його тіла невидимий резервуар кисню і служать бар’єром між легенями павука і водою.
Ці інноваційні підводні супергідрофобні поверхні мають потенціал для революціонізації біомедицини та промисловості. Вони можуть бути використані для створення засобів, що відштовхують бактерії і морські організми, що відкриває нові перспективи в боротьбі з інфекціями і корозією в різних галузях, включно з медициною і виробництвом.
Дослідження підкреслює важливість вивчення біоматеріалів і застосування природних принципів для розробки нових матеріалів з унікальними властивостями.
https://www.youtube.com/embed/2jhf75udGGA?si=Pxn8L6VkJVwuyj3s&controls=0
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз