Найпотужніший в Україні. В Енергоатомі розповіли, коли запустять енергоблок Westinghouse на Хмельницькій АЕС
«Будується такий енергоблок приблизно п’ять років. Таким чином, у 2028−2029 роках, якщо все буде добре, він буде під’єднаний до енергосистеми України», — сказав Котін, зазначивши при цьому, що реактори цього зразка видають майже 1200 МВт.
Президент НАЕК Енергоатом Петро Котін і CEO Westinghouse Патрік Фрагман 17 грудня в Києві підписали контракт на закупівлю реакторної установки для першого в Україні атомного енергоблока (АЕС) за технологією AP1000, що буде побудований на майданчику Хмельницької АЕС.
Як зазначив під час підписання очільник Міненерго Герман Галущенко, фінансування здійснюватиметься за рахунок власних коштів Енергоатома та залученого кредитування U.S. Exim Bank, а вартість будівництва одного блоку AP1000 оцінюють приблизно в $5 млрд.
Глава Westinghouse нагадав, що п’ять блоків AP1000 вже побудовані й експлуатуються на АЕС у США та Китаї, і ще п’ять блоків майже готові до початку роботи.
Читайте також:
- Україна та Westinghouse побудують майже вдвічі більше атомних енергоблоків, ніж домовлялися
- За американською технологією. Кабмін розпорядився побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС
- «Спільне завдання». Україна розраховує на першу партію палива Westinghouse до кінця року — голова Держінспекції
Раніше повідомлялося, що у вересні 2021 року Енергоатом і Westinghouse підписали меморандум про будівництво п’яти енергоблоків АЕС в Україні.
На початку червня 2022 року компанії підписали угоди про збільшення кількості ядерних енергоблоків, що будуватимуться за технологією AP 1000 в Україні, з п’яти до дев’яти одиниць, та про створення в країні інженерно-технічного центру Westinghouse.
У липні 2022 року компанії підписали контракт на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС в Україні.