Найскладніший підйом в історії. Марсохід Curiosity досяг вершини гори Шарп на Червоній планеті
«Якщо ви коли-небудь пробували бігти вгору піщаною дюною на пляжі — а саме цим ми і займалися, — то знаєте, що це важко, а тут ще й валуни», — сказала Емі Гейл, водій Curiosity з Лабораторії реактивного руху NASA (JPL).
Під час керування марсоходами найбезпечніший маршрут планується заздалегідь, а потім команди передаються на апарат. Це зумовлено затримками зв’язку між Землею і Марсом, які можуть сягати 20 хвилин залежно від взаємного розташування планет. Така тривалість проходження сигналу унеможливлює управління в режимі реального часу.
Однак іноді у марсохода виникають проблеми з виконанням команд. Причинами можуть бути прослизання коліс або рух по високій скелі. У такому разі апарат робить зупинку, щоб уникнути потенційних пошкоджень. І описаних ситуацій було багато під час підйому на Шарп.
«Ми, по суті, грали в лото. Щодня, коли ми приходили, ми дізнавалися, що в нас сталася помилка з тієї чи іншої причини», — розповів Дейн Шолен керівник відділу стратегічного планування маршруту Curiosity.
У результаті всіх зусиль марсохід дістався до цілі. Водії обрали об’їзний маршрут, який збільшив шлях на кілька тижнів, але був легшим. І це виявилося правильним рішенням.
Нагадаємо, раніше NV Техно писав, як марсохід Perseverance виявив на поверхні Червоної планети валун дуже дивної форми, який прозвали «кошлатим щось».