NASA відправило в космос відео з котом. І ні, воно призначалося не інопланетянам
«Це досягнення підкреслює нашу прихильність розвитку оптичного зв’язку як ключового елемента задоволення наших майбутніх потреб у передачі даних, — сказала заступник адміністратора НАСА Пем Мелрой. — Збільшення нашої пропускної здатності має важливе значення для досягнення наших майбутніх дослідницьких і наукових цілей, і ми з нетерпінням очікуємо на подальший розвиток цієї технології та трансформацію того, як ми спілкуємося під час майбутніх міжпланетних місій».
Демонстраційна версія передала 15-секундне тестове відео за допомогою новітнього інструменту, званого льотним лазерним приймачем. Відеосигналу знадобилося 101 секунда, щоб досягти Землі, і його було відправлено з максимальною швидкістю передавання даних системи 267 мегабіт на секунду (Мбіт/с).
https://www.youtube.com/embed/GvJtVOmFs5Q?si=izKlQOXYngQfc0Zy&controls=0
«Одна з цілей — продемонструвати можливість широкосмугової передачі відео на мільйони миль, — сказав Білл Кліпстайн, менеджер проекту технічної демонстрації в Лабораторії реактивного руху НАСА. — Але щоб зробити цю знаменну подію більш запам’ятовуваною, ми вирішили працювати з дизайнерами JPL над створенням кумедного відеоролика, що передає суть демоверсії в рамках місії Psyche».
У короткому відео надвисокої роздільної здатності, завантаженому перед запуском, зображено вгодованого та енергійного рудого кота на прізвисько Татерс, домашнього улюбленця співробітника JPL, який ганяється за лазерною указкою, з накладеною графікою. Графіка ілюструє деякі функції технічної демонстрації, як-от орбітальний шлях Психеї, купол телескопа Паломара, а також технічну інформацію про лазер і швидкість передавання даних.
«Ми дуже раді, що нам вдалося відправити це відео з котом у космос, — сказав Кліпстайн. — Це не тільки весело, а й важливо для демонстрації можливостей оптичного зв’язку».
Демонстраційна програма лазерного зв’язку, запущена разом із місією НАСА «Психея» 13 жовтня, призначена для передавання даних із глибокого космосу зі швидкістю 10 у 100 разів більшою, ніж сучасні радіочастотні системи, які використовуються сьогодні в місіях у далекий космос. Поки «Психея» мандрує до головного поясу астероїдів між Марсом і Юпітером, демонстрація технології відправлятиме сигнали з високою швидкістю передачі даних на найбільшу відстань Червоної планети від Землі. Водночас він відкриває шлях для зв’язку з вищою швидкістю передавання даних, здатного передавати складну наукову інформацію, зображення високої чіткості та відео на підтримку наступного гігантського стрибка людства: відправлення людей на Марс.