Незрозуміла аномалія. Навколо крихітної зірки сформувалася екзопланета розміром з Юпітер
TOI-4860 b має три чверті ширини Юпітера і за такого розміру не повинна була сформуватися навколо червоного карлика з малою масою. А ще екзопланета збагачена високою часткою металів. Під цим терміном мається на увазі наявність елементів, важчих за водень і гелій.
«Згідно з канонічною моделлю утворення планет, чим менша маса зірки, тим менш масивним є диск речовини навколо цієї зірки. Оскільки планети утворюються з цього диска, передбачалося, що планети з великою масою, такі як Юпітер, не утворюються. Однак нам це було цікаво, і ми хотіли перевірити планетарні кандидати, щоб переконатися, що це можливо. TOI-4860 — наше перше підтвердження, а також найнизькомасштабніша зірка, на якій знаходиться планета такої високої маси», — розповів учасник дослідження і кандидат наук Бірмінгемського університету Джордж Дрансфілд.
TOI-4860 b вперше виявив супутник NASA TESS. Потім астрономи провели спостереження за екзопланетою в обсерваторії SPECULOOS. Там учені побачили, що вона обертається навколо своєї зірки. А в подальших дослідженнях допоміг телескоп Subaru на Гаваях.
Як відбулося формування настільки масивної екзопланети навколо маленького червоного карлика, поки невідомо. Вчені вважають, що розгадка криється в складі TOI-4860 b. Схожі важкі елементи було виявлено і всередині зірки. Саме вони, на думку дослідників, стали каталізатором появи екзопланети. Надалі астрономи планують шукати схожі явища, щоб розширити уявлення про процеси формування планет.
Нагадаємо, раніше вчені заявили, що, можливо, виявили бозонну зірку з темної матерії. Якщо відкриття підтвердиться, то це переверне закони астрофізики.