Незрозуміле мерехтіння. Учені наближаються до розгадки таємниці найнезвичайнішої зірки в Чумацькому Шляху
«KIC 8462852 демонструє незвичайну криву блиску, що показує як глибокі „занурення“, так і довготривалі зміни. Ми пропонуємо провести спостереження цього об’єкта в діапазоні довжин хвиль від 1,7 до 25 мкм з метою вимірювання теплового випромінювання навколозоряної речовини, що спричиняє варіації кривої блиску, які ми спостерігаємо», — йдеться в замітці команди.
Таббі відкрили 2015 року, і відтоді її яскравість знижувалася до 22% від норми. Процес тривав протягом багатьох років. Ба більше, зірка тьмяніє непостійно, на різній глибині і без видимої закономірності в часі. Таку поведінку не можна пояснити наявністю сусідньої екзопланети. При цьому в Таббі є й періоди, коли яскравість значно посилюється. Чим викликані такі різкі перепади, невідомо.
Етапи затемнення пов’язують із хмарами пилу або уламками. Точно відомо лише одне: те, що приглушує світіння, не може бути твердим об’єктом. Це вдалося визначити за допомогою інфрачервоних і ультрафіолетових хвиль. Перші проходили крізь перешкоду легше, ніж другі. До потенційних пояснень зараз належать кометні рої, уламки зруйнованої екзопланети, розколотий екзомісяць, дивні внутрішні коливання та нерівномірна хмара пилу. Однак точно дізнатися вдасться лише після завершення дослідження.