Останній шанс. У Нацбанку натякнули, що на кожного другого страховика чекають серйозні проблеми
За словами Рожкової, посилення вимог передбачено новим законом «Про страхування», а для приведення своєї діяльності у відповідність до оновлених стандартів страховим компаніям буде надано пів року.
Перший заступник голови НБУ також повідомила, що регулятор наступного року має намір провести оцінку якості активів страховиків, щоб бути впевненим у тому, наскільки коректно СК відображають їхню вартість у своїх балансах.
При цьому вона зазначила, що для всіх учасників ринку з’являються нові виклики, пов’язані насамперед із забезпеченням безперебійної роботи сервісів, що дуже важливо для фінансової стабільності. «Тому наступного року НБУ має намір розробити методологію і розпочати оцінку ризику третіх сторін», зазначила Рожкова.
Вона також уточнила, що йдеться про оцінку ризику компаній, які надають ключові сервіси (програмне забезпечення, зв’язок тощо) учасникам фінансового ринку, що дають змогу фінансовому сектору безперебійно працювати, коректно відображати всі операції та здійснювати заходи із захисту персональних даних і кібербезпеки.
Як повідомлялося, станом на 1 грудня 2023 року в Україні зареєстровано 101 СК, з яких 95 спеціалізуються на ризиковому страхуванні та 12 — на страхуванні життя.
Читайте також:
- Курс валют НБУ. Долар і євро зростають як на дріжджах
- Усе йде за планом. У Нацбанку пояснили, чому ослаблення гривні — це нормально
- Лагідна евроінтеграція. Україна починає приєднуватися до системи платежів у євро SEPA
Раніше повідомлялося, що нові норми, які готує НБУ, змусять акціонерів понад 20 банків або знайти додаткові кошти, або партнерів для злиття або скласти ліцензії.
Це пов’язано з тим, що Національний банк готує ринок до підвищення норм власного капіталу одразу після закінчення війни. Регулятор планує збільшити вимогу до власного капіталу банків з 200 млн грн до 500 млн грн. Нововведення може буде впроваджено вже 2024 року. Після набрання новими правилами чинності, банки матимуть рік, щоб привести свій капітал у відповідність до нових вимог.