Пакуємо валізи? Учені придумали, як виробляти кисень на Марсі у великому обсязі
Однак для будь-якої місії на Марс з екіпажем знадобиться великий обсяг кисню. І вчені описали, як можна домогтися необхідних показників. Метод дослідників теж заснований на електролізі, але передбачає вироблення до 3 кілограмів кисню на годину.
Окремо експерти описали, як має працювати ідея. Спочатку вуглекислий газ у марсіанській атмосфері нагріватиметься і стискатиметься. У такому стані він має надходити в так звані електролізні комірки. Усередині останніх електрика проходить через нагріті молекули вуглекислого газу, розщеплюючи атоми кисню.
Потім кисень витікатиме й охолоджуватиметься, перетворюючись на рідину. А його тепло стане каталізатором для нагрівання нової порції вуглекислого газу в електролізних комірках. На думку вчених, такий цикл у рамках прогнозованої марсіанської місії тривалістю 14 місяців дасть змогу створити 30 метричних тонн кисню. Цього достатньо, щоб вивести апарат з екіпажем у складі шістьох осіб з поверхні Марса на орбіту.
Нагадаємо, раніше NV Техно писав, як марсохід Curiosity знайшов сліди сезонних паводків на Червоній Планеті. Вони пов’язані зі зміною сезонів посухи і паводків.