Польська модель. У Мінфіні розповіли, на що можуть перетворити спрощену систему оподаткування
«Ми взяли за основу польську систему оподаткування малого та середнього бізнесу. Саме в Польщі існує диференційована система, там досить багато ставок: від 2% до 20%. Найвищі ставки — це на види діяльності, в яких найменша витратна частина», — сказала вона під час дискусії, ініційованої Центром економічної стратегії.
«Це ті види діяльності, які використовуються для підміни трудових відносин цивільно-правовими або контрактами з ФОП», — уточнила Воробей, додавши як приклад сферу надання послуг.
Заступник міністра зазначила, що це позитивно вплине на балансування конкурентного середовища для бізнесів із найманими працівниками та фізособами-підприємцями.
Вона повідомила, що наразі існує приблизний перелік податкових ставок, проте їхнє впровадження не буде миттєвим і передбачає переговори з бізнесом з метою обміну баченнями та розрахунками щодо нововведень.
«Ми зараз не готові до переходу на диференційовану шкалу, ми будемо залишатися на плоскій шкалі доти, доки не зможемо ефективно адмініструвати доходи, щоб у нас одночасно під час запровадження такої диференційованої шкали всі не стали бідними», — констатувала заступник міністра.
Читайте також:
- «Будемо доїти корову вдвічі більше». Українцям пояснили, що буде із зарплатами та ВВП на тлі Нацстратегії доходів 2024—2030
- Підвищення зарплат і не тільки. Що Нацстратегія доходів 2024—2030 пропонує митникам
- 9 млрд грн за рік. Податок на зайві метри виявився неефективним — Гетманцев
Раніше повідомлялося, що Кабмін затвердив Національну стратегію доходів на 2024−2030 роки. Вона, зокрема, передбачає реформування спрощеної системи оподаткування.
Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що зміни до податкового режиму не будуть впроваджені доти, доки не з’явиться довіра платників податків до фіскальної системи.