Ринок праці-2023: жінки активно займають «чоловічі» посади, ветерани хочуть мати власний бізнес
Фіксуються також випадки звільнення ветеранів з незрозумілих, на перший погляд, причин. Однак за детального з’ясування виявляється, що працівник, який на війні командував підрозділом, може бути не готовий повертатися на посаду підлеглого в мирному житті.
Виходом може бути розвиток індивідуальної зайнятості ветеранів та осіб з інвалідністю. Зокрема, у Конфедерації роботодавців України відзначили втричі вищий інтерес до заснування бізнесу серед ветеранів, ніж серед пересічних українців. Зокрема — через небажання ветеранів змиритися з їхнім нинішнім соціальним становищем.
«Часто демобілізованим складно змиритися з тим, що під час служби вони отримували 100 тис грн, а після повернення заробляють 18−20 тис грн», — зазначено в дослідженні ще одну причину.
Читайте також: Цифри та реальність. Безробіття серед ветеранів вдвічі більше, ніж середній показник у країні
Жінки активно йдуть на «чоловічі» посади
Через дефіцит чоловіків підприємства почали залучати жінок на «чоловічі» посади, і після повномасштабного вторгнення стрімко зростає роль жінок в економіці.
Практика переведення на вакантні місця жінок є у сфері металообробки й переробки агропродукції, на виробництвах із високим рівнем автоматизації, якщо можна швидко провести перенавчання.
«Часто робота на новій посаді потребує від жінок виконання певних фізичних навантажень. Така практика поширюється, зокрема, у меблевій промисловості», — зазначено в дослідженні.
Читайте також: Фахівців яких професій найбільше шукають на ринку праці та скільки платять
Роботодавці не поспішають наймати осіб з інвалідністю
Ще одним трендом на ринку праці називають наявний високий рівень недовіри між роботодавцями й особами з інвалідністю.
В основі недовіри — брак знань роботодавців про цих осіб і не завжди задовільний рівень їхньої кваліфікації. 61% зазначив, що їх сприймають як «непрацездатних» і «людей з труднощами в спілкуванні», тому роботодавці не хочуть брати їх на роботу.
«Для осіб з інвалідністю робота надзвичайно важлива, оскільки вона дає певну фінансову свободу і дозволяє відчувати свою затребуваність. Плинність кадрів серед осіб з інвалідністю вдвічі менша, ніж серед працівників без обмежень. Тривалість роботи на тій самій посаді суттєво більша», — повідомляється в дослідженні.
Конфедерація роботодавців розробила також інструкцію з працевлаштування осіб з інвалідністю, у якій зібрала практичні поради щодо вимог законодавства щодо їх залучення на ринок праці.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут