Розміром із місто. Завтра в космосі вибухне комета Диявола
Комета, офіційно відома як Комета Понса-Брукса (12P/Pons-Brooks), є кріовулканічною, що означає її вулканічну активність, але, на відміну від земних вулканів, вона викидає не лаву, а суміш газів і льоду.
Вчені встановили, що комета 12P обертається протягом двотижневого періоду, направляючи своє кріовулканічне жерло до Сонця, що викликає інтенсивний викид матеріалу. Це явище відбувається, коли вона наближається до Сонця. Комета нагрівається і тиск в її ядрі збільшується, що призводить до вибухів азоту й оксиду вуглецю та викиду крижаних уламків.
Газоподібні струмені, що викидаються кометою, можуть утворювати характерні форми, що нагадують роги або підкову, видимі в телескоп. Комета Диявола була востаннє видима неозброєним оком на Землі 1954 року і буде максимально близькою до нашої планети у квітні 2024 року.
Учені стверджують, що попри збільшення активності, нові спалахи комети та її рухливість не становлять загрози для Землі. Вони застерігають, однак, від можливого впливу на середовище проживання і закликають до заходів екологічного захисту.