Смертельний клімат. Минулого року спека в Європі вбила 70 тисяч людей — іспанські вчені
У попередньому дослідженні, проведеному цією ж групою, були використані епідеміологічні моделі для оцінки кількості передчасних смертей, пов’язаних зі спекою, у 2022 році. Однак у новому дослідженні вчені висунули припущення, що використання щотижневих даних про температуру і смертність може призвести до недооцінки реального впливу високих температур.
Метою нового аналізу було розробити теоретичну основу для кількісної оцінки помилок, пов’язаних із використанням агрегованих даних. Вчені зібрали дані про добову температуру і смертність зі 147 регіонів 16 європейських країн і провели аналіз, порівнюючи результати за різними часовими інтервалами агрегування.
Результати показали значні відмінності в епідеміологічних оцінках залежно від часової шкали агрегування. Тижневі, двотижневі та місячні моделі виявилися менш точними в оцінці впливу спеки та холоду порівняно зі щоденною моделлю. Особливо гострими були відмінності в періодах сильного холоду та спеки.
Ці результати підкреслюють необхідність використання більш точних даних для оцінки впливу екстремальних температур на здоров’я. Вчені наголошують, що врахування щоденних часових рядів є ключовим елементом для досягнення більш точних і надійних оцінок впливу кліматичних змін на смертність у майбутньому.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут
Похожие материалы:
- Космічний зв’язок. NASA зуміло передати на Землю сигнал із відстані в 16 мільйонів кілометрів
- Корм для котів, кава та аксесуари для гаджетів. На що збільшився попит перед Всесвітнім днем шопінгу
- Хто заважає виробити 5 млн дронів. Правоохоронці, які «кошмарять» українські підприємства — помічники Путіна — співвласник Нової пошти