Таємничі хвилі. Учені з’ясували, чому температура атмосфери Сонця у 200 разів вища, ніж його поверхня
Учені підозрювали, що причина різниці в температурах криється в магнітних явищах. І нещодавно вони зуміли точно визначити, чому нагрівається корона. Для цього дослідники використали спостереження за коливаннями магнітних структур у короні за допомогою космічного апарату Solar Orbiter.
«За останні 80 років астрофізики намагалися розв’язати цю проблему, і тепер з’являється дедалі більше доказів того, що корона може нагріватися магнітними хвилями», — розповів Том Ван Доорселаер, астрофізик із Левенського католицького університету й один з авторів дослідження.
Solar Orbiter перебуває на відстані 42 мільйонів кілометрів від Сонця. За допомогою телескопа Extreme Ultraviolet Imager апарат може створювати зображення сонячної корони в дуже високій роздільній здатності. У жовтні 2022 року Solar Orbiter, телескопи EUI Full Sun Imager і High-Resolution Imager помітили невеликі магнітні хвилі, які проходили крізь плазму. Вчені вирішили з’ясувати, чи збільшують вони температуру корони сильніше, ніж раніше зафіксовані низькочастотні коливання.
У пошуках відповіді експерти провели аналіз кількох попередніх досліджень Сонця. На основі отриманих результатів вони дійшли висновку, що високочастотні магнітні хвилі нагрівають верхню атмосферу набагато сильніше, ніж низькочастотні. А для підтвердження теорії вчені планують продовжити спостереження за Сонцем з використанням Solar Orbiter.