У середньовічному рукописі знайшли опис вибуху зірки. До речі, він повториться у 2024 році
Астрономи спостерігали ці події двічі: 12 травня 1866 року і 9 лютого 1946 року.
Однак астроном Бредлі Шефер з Університету штату Луїзіана вважає, що в історичних документах може бути згадка про ще один вибух, причому, що стався аж у XIII столітті.
1217 року німецький монах спостерігав небо на південному заході й побачив зазвичай тьмяну зірку, яка цього разу була надзвичайно яскравою. Ця зірка продовжувала світитися кілька днів. У літописах абатства Урсберг зберігся запис про подію: «Був помічений відмінний знак».
Бредлі Шефер вважає, що це може бути першим документованим свідченням про вибух нової T Північної Корони. Він відзначає збіг періоду і місця розташування яскравого об’єкта в тому ж районі неба, де розташована подвійна зірка.
Шефер також пояснює, чому монах міг описувати тільки Т, а не планету або, наприклад, комету. Жодна видима планета не могла б перебувати в тому місці неба, а при спостереженні за кометою ченці б вказали на її «хвіст». Ба більше, в ті роки вже знали про комети і вважали їх ознакою лиха, а отже, точно не назвали б «відмінним знаком». Є й інші записи, які можуть вказувати на ту саму зірку, зокрема записи англійського астронома Френсіса Волластона з 1787 року.
Найближчий вибух цієї нової зірки очікується наприкінці 2024 року. Астрономи будуть готові спостерігати за поведінкою зірки й досліджувати її, а архівні записи можуть допомогти більш детально вивчити її минуле, уточнити прогнози й описати майбутню поведінку цього незвичайного небесного тіла.