Українські вчені відкрили новий вид антарктичних п’явок
Учені також провели аналіз еволюційної історії нового виду, виявивши, що предки цього виду мігрували мільйони років тому з Антарктики в Арктику, а потім повернулися назад. «Філогенетичний аналіз і реконструкція предкових ареалів показали, що риб’ячі п’явки виникли в морях навколо Антарктики і потім поширилися Світовим океаном», — повідомляють учені.
Новий вид відокремився від своїх північних родичів приблизно 1,76 мільйона років тому, перетинаючи тропіки в період значного охолодження Землі. «Еволюційна історія нового виду нагадала нам притчу про блудного сина, який залишив батька та блукав у далеких країнах, так само як і п’явки-платибделіни в північних морях. Згодом одна з них повернулася на південну прабатьківщину», — додав Сергій Утевський.
Відкриття цього нового виду антарктичних п’явок підкреслює важливість міжнародного співробітництва в наукових дослідженнях про біорізноманіття та еволюцію.
Брати Утевські продовжують свою роботу з вивчення п’явок різних регіонів, роблячи внесок у розуміння дивовижного світу тварин.