В NASA показали, як проходить день Curiosity на Марсі (Фото:NASA) Марсохід NASA Curiosity перебуває на Червоній планеті вже понад 4 тисячі днів. І хоча всі вони схожі на попередні, відео про його життя на Марсі залишаються захопливими. Команда Jet Propulsion Laboratory (JPL) зібрала дві серії кадрів, які упродовж дня зробив Curiosity на обидві свої камери, та створила з них коротке відео, яке демонструє, як проходить день марсохода. «Відео показує задню камеру Hazcam, яка дивиться на північний захід вниз по схилах гори Шарп до дна кратера Гейл. Видно праве заднє колесо марсохода разом із тінню системи живлення Curiosity. Маленький чорний артефакт, який з’являється ліворуч посередині відео є результатом попадання космічного випромінювання на датчик камери. Так само яскраве спалахування та інший шум у кінці відео є результатом впливу тепла від системи живлення космічного корабля на датчик зображення Hazcam», — розповідають в JPL. https://twitter.com/NASAJPL/status/1740426988849070310Нагадаємо, на початку цього року марсохід Curiosity, запущений у 2011 році, отримав велике оновлення програмного забезпечення. Це було перше значне оновлення з 2016 року. Вчені сподіваються, що це збільшить його швидкість руху, зменшить знос коліс та дозволить продовжувати його місію ще довгі роки.Також цього року Curiosity здійснив найскладніший підйом в історії космічних досліджень. Він досягнув вершини гори Шарп, подолавши особливо крутий і слизький схил.
В NASA показали, як проходить день Curiosity на Марсі (Фото:NASA)
Марсохід NASA Curiosity перебуває на Червоній планеті вже понад 4 тисячі днів. І хоча всі вони схожі на попередні, відео про його життя на Марсі залишаються захопливими.
Команда Jet Propulsion Laboratory (JPL) зібрала дві серії кадрів, які упродовж дня зробив Curiosity на обидві свої камери, та створила з них коротке відео, яке демонструє, як проходить день марсохода.
«Відео показує задню камеру Hazcam, яка дивиться на північний захід вниз по схилах гори Шарп до дна кратера Гейл. Видно праве заднє колесо марсохода разом із тінню системи живлення Curiosity. Маленький чорний артефакт, який з’являється ліворуч посередині відео є результатом попадання космічного випромінювання на датчик камери. Так само яскраве спалахування та інший шум у кінці відео є результатом впливу тепла від системи живлення космічного корабля на датчик зображення Hazcam», — розповідають в JPL. https://twitter.com/NASAJPL/status/1740426988849070310Нагадаємо, на початку цього року марсохід Curiosity, запущений у 2011 році, отримав велике оновлення програмного забезпечення. Це було перше значне оновлення з 2016 року. Вчені сподіваються, що це збільшить його швидкість руху, зменшить знос коліс та дозволить продовжувати його місію ще довгі роки.Також цього року Curiosity здійснив найскладніший підйом в історії космічних досліджень. Він досягнув вершини гори Шарп, подолавши особливо крутий і слизький схил.