Знизили залежність. Україна навчилася заробляти гроші, зовнішню підтримку можна зменшити — Мінфін
«За 2023 рік, завдяки злагодженій співпраці з міжнародними партнерами, Міністерству фінансів вдалося залучити вже понад $39 млрд зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько $42,3 млрд», — наголосив міністр.
Він зазначив, що у 2023 році економіка України демонструє стійкість та розвиток. «Зростання ВВП прогнозується на рівні до 5%, інфляція знизилась із 26,6% у 2022 році до 5,1% у листопаді цього року. За 11 місяців 2023 надходження до державного бюджету від митниці та податкової збільшено на $4,4 млрд? порівняно з аналогічним періодом 2022 року», — додав Марченко.
Він зауважив, що потреба у зовнішньому фінансуванні у 2024 році сягатиме $37,3 млрд, що верифіковано експертами МВФ.
«Потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік вдалося зменшити зі $41 млрд завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів. Також було скорочено всі капітальні видатки держбюджету. У 2024 році ключовими задачами є військова кампанія та соціальна підтримка. І якщо оборона і безпека фінансується виключно за рахунок внутрішніх доходів бюджету, то для забезпечення потреб соціальної сфери, ми розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів», — зазначив Сергій Марченко.
Лідери фінансового блоку G7 у свою чергу відзначили ефективну роботу Міністерства фінансів та Кабміну для подолання негативних економічних наслідків війни. Сторони також запевнили у збереженні підтримки.
Читайте також:
- По 1,5 млрд євро щомісяця. Євросоюз шукає шляхи, як виділити гроші Україні в обхід Орбана — джерела NV
- Гроші під час війни. Німецький техногігант інвестує в Україну EUR2 млн
- Плюс €4 мільярди. ЄБРР подвоїть інвестиції в Україну
Раніше, у листопаді, міністр фінансів повідомляв, що Мінфін знизив потребу у зовнішній допомозі із майже $43 млрд до $41 млрд.